פורטל הטנטרה / מטפלים / אבישג חיה כספי

אבישג חיה כספי

אבישג חיה כספי

על המטפל

סדנאות סודות האהבה לזוגות מדי שבועיים. סדנאות סוף שבוע לזוגות ונשים. מפגשים פרטיים לזוגות ונשים

לאחר שנים של חיפוש משמעות, קבוצות מדיטציה ומודעות עצמית בניו-יורק ובוירג'יניה (שם התגוררתי 18 שנים) ותואר בפסיכולוגיה, חזרתי ארצה בשנת 1999 ובשנת 2000 פגשתי את נושא הטנטרה, ונכבשתי.
ראוי לציין שהגעתי לאחד המורים המדהימים בארץ, אורן גני (ז"ל), מאושיות הטנטרה בישראל. התאהבתי בו ובנושא. "איך את מסכמת את הטנטרה" שאל אותי אורן לאחר ערב המבוא, ועניתי: "יד אחת למעלה בתודעה ורגל על הקרקע". שילוב מנצח של גוף, נפש ורוח = מארג. שזה אגב אחד הפירושים של המילה טנטרה.
כל שנה אורן ואני היינו מוציאים קבוצות לאשרם של אושו בפונה ונסענו מספר פעמים לארה"ב ללמוד אצל אחת המורות המובילות בעולם, מרגו אננד.
יחד הנחנו סדנאות לזוגות, ליחידים/ות ומפגשים פרטיים. לאחר כשנה פתחתי סדנאות טנטרה לנשים בלבד שהיו אבן דרך בהתפתחותי. לאורך שנים רבות היינו המנחים היחידים בארץ שהנחו סדנאות טנטרה כעיסוק העיקרי והמרכזי.
בשנת 2001 הוזמנו לכנס סקסולוגיה בקפריסין, שם הצגנו אלטרנטיבה ששמה טנטרה. בשנת 2003 הוזמנו לכנס סקסולוגיה נוסף, בקובה, ובנוסף להרצאה על טנטרה הנחנו סדנה לרופאים וסקסולוגים. ובשנת 2004 הוזמנו לכנס סקסולוגיה בבומביי, הודו... סגרנו מעגל! לא רק שהנחנו סדנה אלא היינו Key Note Speakers וזה היה כבוד גדול.
עשרות כתבות בעתונות ותוכניות טלויזיה ליוו אותנו בהתפתחותנו תחילה כ"דרך המיניות המודעת" ולאחר מכן "מרכז תוא"ם" (תודעה, אהבה, מיניות). כיום המרכז נקרא "היכל לאומנויות האהבה" הכולל לא רק סדנאות טנטרה אלא גם סדנאות בנושא של אהבה עצמית.
בסדנאות (ובמפגשים הפרטיים) אני שמה דגש ברור על שילוב של אינטימיות, העצמת התשוקה והמיניות, ופתיחת הלב. יש המגיעים לסדנאות ולמפגשים הפרטיים כדי ללמוד איך להעצים את התשוקה והאינטימיות, לשדרג ולרענן, ולתקשר באופן מכבד ומקבל. יש שמגיעים למפגשי טנטרה תראפיה הכוללים לא רק התייחסות אל "המיינד" או התובנות השכליות אלא גם עבודה רגשית ופיזית לשחרור חסמים רגשיים ואנרגטיים. אלטרנטיבה הוליסטית לטיפול פסיכולוגי.
המפגשים הפרטיים לזוגות, נשים וגברים מתקיימים בראשון לציון וכמו כן גם סדנאות שבועיות. סדנאות סוף שבוע מתקיימות באתרי אירוח ברחבי הארץ.
החזון שלי:
כל אדם נולד וראוי לחיות חיים מלאים, עמוקים, חושניים, אותנטיים. עבור רבים אפשרות זו נותרת משאת-נפש רחוקה, שכן בנסיבות חיינו אנו לומדים יותר ויותר לומר "לא" לעצמנו, ושוכחים לבסוף מי אנו באמת ומי היינו יכולים להיות. אולם גם שנים ארוכות של מאבקים חיצוניים על הישרדות, שליטה, ביטחון והישגים, והתניות חברתיות ותרבותיות, אינן מכבות לחלוטין את הלהבה הפנימית. ובהתעורר הכמיהה לשנוי מהותי של מסע פנימי אנו עולים שוב על "הדרך הביתה", להתעוררות, לצמיחה ולמימוש עצמי.
ואף אם הכיוון אינו תמיד נהיר לנו, בהיותנו פתוחים ונכונים ללכת אל הבלתי-ידוע, ייקרו על דרכנו תמרורים, מורים וחברים למסע, שיפתחו לנו שערים לקראת הצעד הבא אל החופש להיות. לדרך המתממשת באמירת "כן" גדול ומשחרר לחיים בכל מימדי הקיום האנושי גוף-נפש-רוח. ביצירת מטווה שלם ומתואם של כוחותינו היסודיים – תודעה, אהבה ומיניות.
כיום לאחר 15 שנים ואלפי בוגרי סדנאות, הוקם בית ספר לאומנויות האהבה "היכל" שהינו שער לרבים נוספים ומרחב שבו כל אחד יוכל למצוא נתיב משלו. בית ספר לטנטרספורמציה שיהיה מוקד ליצירה משותפת ויקרין על סביבתו רוח חופשית אוהבת ומקבלת הנחוצה לנו כל כך בארצנו, זו שבמקורותיה לא רק ספר "יהושוע" (מלחמות ישראל) אלא גם "שיר השירים".
אבישג חיה כספי מחלוצות הטנטרה בישראל, מייסדת בית הספר למיניות "היכל לאומנויות האהבה" מורת דרך לחיים, לאהבה ולמיניות, מנחה בכירה לסדנאות ניאו-טנטרה, אומנויות האהבה והתפתחות אישית לזוגות, גברים ונשים משנת 2000. הוכשרה אצל מרגו אננד (ארה"ב) מהמובילות בעולם בתחום הטנטרה ; עם אורן גני (ז"ל) ומורים מאסכולות מקבילות בעולם. משתתפת בכנסים בינלאומיים לסקסולוגיה, בוגרת לימודי חינוך מיני מטעם האגודה הישראלית לתכנון המשפחה. בעלת תואר בפסיכולוגיה. מנחה את הקורס השנתי למיניות הוליסטית במכללת תלתן/בר אילן.
לעדויות משתתפים וקריאה נוספת: www.hayacaspi.com ליצירת קשר: 050-4083310
https://www.facebook.com/hayaavishag.caspi/
https://www.facebook.com/avishaghaya.caspi
למאמרים על טנטרה, תרגולים טנטריים זוגיים, על זוגיות, ועל תודעה ואהבה עצמית  לחץ כאן

כרטיס מטפלת

שירותים:
  • מפגש אישי (כולל מגע)
התמחויות:זוגיות, טיפול בזוג
מין המטפל:נקבה
מין המטופלים:זכר, נקבה, זוג
אזורי שירות:מרכז
שפות:עברית, אנגלית
מחיר \ זמן:

יצירת קשר

 מאמרים וכתבות של אבישג חיה כספי

לעבור מ"מסלול הכאב" ל"מסלול הלב"

לעיתים אנו מתאווים ולא מתאהבים. במצב זה אנו מנסים "לקחת" את האהבה שאנו זקוקים לה, מה שמעיד על חוסר פנימי באהבה. בעולם שבו אנו חיים, הרבה דברים מגיעים מבחוץ: הכרה, הערכה, אהבה, שלא לדבר על מראה חיצוני. נוצר ריחוק מהעולם הפנימי והאוצרות הטמונים בו.

קרא עוד »

מקורות הטנטרה ודרכיה

לבחור ולקבל ולאהוב זו התעלות. זה אלוהי. להתעלות זה לדעת גם לקבל את טעויות האחר, כמו את הטעויות שלך. להתעלות זה לוותר על הצורך להיות צודק בכל מחיר ולכל צד יש תמיד את האמת הסובייקטיבית בלבד שלו. כל צד משוכנע שהוא הצודק והאמת "נר לרגליו". להתעלות זה בהח …

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *