he
Tantra Portal / ללא קטגוריה / מהי טנטרה

מהי טנטרה

מהי טנטרה מאמר מאת: מהי טנטרה

האסוציאציה המידית העולה אצל רוב האנשים כשהם שומעים את המילה "טנטרה" היא סקס, או יותר מכך: סקס שנמשך שעות ללא פורקן. מי שאחראי במידה רבה לדימוי הזה של הטנטרה הוא הזמר סטינג, שמתישהו בתחילת שנות התשעים אמר משהו על שבע שעות של מין טנטרי. מאז הוא אמנם הספיק לחזור בו ולטעון שדבריו הוצאו מהקשרם, אבל ברוב העולם המערבי הטנטרה עדיין נתפסת כמילה נרדפת לפעילות מינית אין-סופית.

למעשה, מין מהווה רק חלק קטן מהתורה הטנטרית, והטנטרה נוגעת בכל תחומי החיים. כך שגם אם אינכם מתעניינים בהכרח בחקירת המיניות והעונג, תופתעו לגלות עד כמה תרגול טנטרי יכול לעזור לכם להפיק את המיטב מכל תחומי החיים, החל בתחושות פנימיות של שלווה, סיפוק ואהבה עצמית, וכלה במערכות יחסים מכל סוג, הורות, קריירה ועוד.

דרך הטנטרה

טנטרה היא תרגול של דרך חיים היא מכילה בתוכה כלים וחכמה מרובה בכל נושאי החיים.

הטנטרה היא שער לטרנספורמציה בכל המישורים כולל המיניות.  

ככזו, היא נבדלת מדרכי התפתחות ותורות אחרות אשר נעות בגישתן בין התעלמות לבין יצירת רגשות אשם, בכל הקשור לביטוי המיניות כחלק מביטוי אנרגיית החיים.

הטנטרה מאפשרת מרחב לריפוי המיניות והיחסים.

ריפוי מאשמה, בושה ופחד אשר נזרע במשך הדורות. שחרור מהסתרה, חוסר אמון, פחד מדחייה, פחד נטישה, בלבול, חוסר ערך וכן העמקת המודעות, שחרור מדעות קדומות, ובלבול בכל הנוגע לעולם המיניות.

ייחודה של הטנטרה הוא בכך שהיא עוסקת בכל מישורי החיים, מהיחסים של האדם עם עצמו, דרך יחסיו עם סביבתו, עם זולתו, עם הטבע ועד יחסיו עם העולם כולו.

הטנטרה חושפת ומזכירה לאדם את הפוטנציאל האדיר הטמון בו. דרך זו פותחת לעולמות עמוקים ומרפאים עבור האדם.

לטנטרה שערים רבים ומגוונים:

שער הריפוי.

שער הלב.

שער המיניות.

שער היחסים והאינטימיות.

שער המדיטציה והתודעה.

שער מימוש והגשמה.

שער העונג.

הטנטרה מלמדת נוכחות, מודעות, הקשבה, רגישות, עונג, כנות, בהירות, אומץ, עצמה, ומניעה לשינוי בכל הרמות: גוף, נפש, תודעה, הכרה.

 

אבני היסוד של הטנטרה

גישה הוליסטית

הטנטרה הרואה את האדם על כל רבדיו ומרכיביו ואת החיבור ויחסי הגומלין ביניהם.

אנרגיה רגשית משפיעה על אנרגיית שכלית.  אנרגיה מינית משפיעה על אנרגיית הנוכחות ועוד.

בהתאם לכך, בתהליכי הטנטרה משלבים גם עבודה דרך הגוף כגון נשימות, מגע ותנועה,

גם דרך הנפש כגון: ביטוי רגשי עמוק, ריפוי כאבים וטראומות

וגם דרך התודעה מדיטציה, שיחה, תקשורת מקרבת, אמונות מגבילות ויצירת מציאות.

 

קבלה של כל היש

הטנטרה, כמו הקבלה ביהדות, עובדת על קבלת המציאות כפי שהיא. קבלת מציאות חייו של האדם ובכללה גם קבלת הרגשות והמחשבות כפי שהם.

לצד הקבלה, טנטרה מאפשרת בחינה והגדרה מחודשת של גבולות. דרך בחינת המרחב המאפשר, האדם לומד להכיר ולזהות את הגבולות האישיים והפנימיים שלו, לחזק את יכולת הביטוי החיצונית שלהם ולהגדיל בכך את תחושת החופש והביטחון במערכות יחסים.

 

הגדלת המכל הרגשי

בטנטרה מתרגלים הרפיה ואפשור של מנעד רחב ועצמתי יותר של רגשות. תוצאת תרגול מתמשך ומעמיק שכזה תגדיל את היכולת שלנו להציף ולהתמודד עם רגשות מודחקים. שלנו ושל הסובבים אותנו.

 

איחוד מתוך הפרדה

הטנטרה יוצרת הפרדה וזיהוי אנרגטי מדויק בין סוגי אנרגיה ותודעות שונות (עליונים-תחתונים, זכרי-נקבי, צל- אור).

על ידי למידה של המאפיינים לכל אנרגיה והפנמתם באופן חוויתי, ניתן ליצור ביניהם חיבור של הפריה הדדית ושיתוף פעולה לצורך הגשמת החזון האישי.

 

הקשבה

דרך הטנטרה לומדים להקשיב לעומק מה הגוף מבקש. מתרגלים יכולת הקשבה לשקט שמתחת למחשבות לצורך חיבור להדרכה הפנימית.

 

סוגי טנטרה

לטנטרה גישות וזרמים רבים והיא אינה דת. היא אינה כופה מערכת חוקים והתניות לביצוע. הטנטרה מציעה להולך בדרכה רק את מה שמתאים לו בקצב, בביטוי ובשילוב המיוחד בין סוגי הטנטרה השונים.

 

טנטרה מחולקת לרוב לשלושה זרמים עיקרים

 

טנטרה לבנה

טנטרה אנרגטית ללא מגע. תרגול של מדיטציות והחלפת אנרגיות דרך נשימות, תקשורת דרך מבטים, מנטרות ועוד. יכולה להיות מלווה בטקסים לייצוג עקרונות מרכזיים  כגון: זכריות ונקביות.

טנטרה אדומה

טנטרה המשלבת עבודה רגשית עם מגע וכוללת עבודה עם איברי המין. היא מתמקדת בחיבור ועבודת עומק עם האנרגיה הזכרית והנקבית בתוכנו, בהתמרת המלחמה ביניהם לריקוד והכרות מחודשת. בטנטרה אדומה נקיים מפגש של אנרגיית המין עם אנרגיית הלב ונוכחות בגוף.

טנטרה שחורה

מכילה בתוכה את הטנטרה האדומה והטנטרה הלבנה ומוסיפה עבודת צל עם החלקים הדחויים, הנטושים, חסרי הערך ואלו הנשפטים לעיתים קרובות.

טנטרה שחורה יכולה להכיל עבודה עם קונסטלציות וטקסים טרנספרסונלים.

 

מונחים נוספים

תרגול טנטרה

טנטרה היא קודם כל תרגול אישי של כל אחד עם עצמו בו הוא להכיר את כל מה שמרכיב אותו. התרגולים עצמם יכללו נשימות, מדיטציות והנעה של האנרגיה המינית לשימושים אחרים.

ע"י תרגולי טנטרה משפרים את הנוכחות, יוצרים מרכז עצמתי ומקטינים את ההזדהות עם המחשבות.

בין התרגולים ניתן למצוא: תרגול אהבה עצמית, תרגולי הרחבת עונג, תרגולי העצמת חוויה חושית.

 

טנטרה יוגה

הרחבה של עולם הטנטרה דרך תרגול אסאנות ותרגולים יוגים. במפגש בין שני העולמות

מעניקים בתרגולים שימת לב לשחרור אנרגיות תקועות וביניהן האנרגיה המינית. טנטרה יוגה כוללת תרגולי גוף ייעודים, מדיטציות מסוימות ומנטרות.

 

טנטרה תרפיה

זהו סוג מפגש שעובד בכל הרמות של האדם. ישנה חפיפה בינו לבין עולם הריפוי המיני (sexsual hiling).  המפגש  כולל: הסרת שיריון רגשי ופיזי, עיסוי גוף מלא, פתיחת נתיבי האנרגיה.

 

Photo by Diego Duarte Cereceda on Unsplash

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.