פורטל הטנטרה / מדריך למפגשי טנטרה

מדריך לטיפולי טנטרה

המדריך שיעזור לכם לבחור את הטיפול הטנטרי המתאים לכם ביותר: מה ההבדל בין טיפול טנטרי לעיסוי טנטרי, איזו עבודה פנימית נעשית במפגש אישי ללא מגע, מה כולל מפגש טנטרה אישי עם מגע, מה זה טיפול ריברסינג וביו אנרגיה, ומהו טיפול טנטרי אונליין?

המדריך כולל הסבר על אופן ומהות העבודה הפנימית שנעשית בכל סוג טיפול על מנת שכל אדם יוכל לבחור את הטיפול המתאים לו.

חשוב להבין כי אין טיפול אחד עדיף על משנהו, ההעדפה היא אישית לכל אדם.

יתרה מכך,

ייתכן כי לאותו אדם תהיה עדיפות לסוג טיפול אחר בתקופות שונות בחייו.

לכן,

בבואנו לבחור סוג טיפול וכן מטפל, נבחן מהי הדרך המתאימה לנו ומיהו המטפל שעונה על הצרכים שלנו על מנת שנבוא לתהליך עצמו פתוחים ומוכנים ככל הניתן.

 

טיפול טנטרה אישי (ללא מגע)

טיפול ללא מגע יכול להיות שיחה, אימון, יעוץ, הדרכה, לימוד, עבודה אנרגטית, דמיון מודרך, נשימות, ועוד. המפגש אינו כולל מגע פיזי וכל מגע מתרחש דרך האנרגיות והאינטראקציות הנוצרות בין מחזיק המרחב (המרפא) ובין המטופל.

אלו טיפולים חזקים ועצמתיים שמלווים בדרך כלל בתהליך של מספר פגישות על מנת ליצור שינוי וריפוי באזורים שאנשים מרגישים חסומים ותקועים בחייהם.

בתוך מרחב הטיפול, המטפל מאפשר מקום בטוח להעלות ולהעמיק בנושאים שלפעמים מביאים איתם בושה, מבוכה, אשמה או פחד.

דרך המפגשים, המטופל לומד ומתרגל דרכים חדשות לבטא סוגי רגשות שלא מוצאים לגיטימציה בחיי היום יום שלו, כגון: כעס, עצב, עונג, שמחה ועוד.

במפגשים אלו מתבצע בין היתר גם תהליך של פתיחת ערוצי אנרגיה. תהליך זה מאפשר לאדם להביא את עצמו בביטוי מלא ושלם יותר בכל תחומי החיים.

 

טיפול טנטרה אישי (עם מגע)

טיפול הכולל מגע הינו טיפול שעובד על הגוף הפיזי והגופים הרגשיים במקביל, דרך סוגי מגע שונים ובדרך כלל משולב בשיחה- לפני או אחרי המגע.

מפגש שכזה, מאפשר לשחרר בושה אשמה ופחדים המוסתרים בגוף ושלא ניתן להגיע אליהם דרך שיחה בלבד.

דרך המגע אפשר ללמוד להניע אנרגיות שונות בגוף. אנרגיה של אהבה, אנרגיה מינית ואנרגיה של תודעה.

כאשר משלבים את המגע עם נשימות, ניתן להגיע לתת המודע בגוף ודרכו לשחרר הרגלים אוטומטיים, אמונות מגבילות ודפוסי הרס עצמי.

בטיפול עצמו נוגעים וממיסים שכבות של חסימות, כאבים ורגשות על מנת לשחרר משם פגיעות, טראומות, חוויות קשות, רגשות מודחקים דיכאונות, מצבי חוסר אמון ושכאלה.

בטיפולים אלו נעשית בין היתר עבודה על זיהוי ותקשור של הגבולות האישיים ע”י חידוד ההקשבה פנימה של המטופל. עבודה על גבולות הנה משמעותית כיוון שככל שאדם מחובר לגבולות שלו ומבטא אותם בבהירות ובקלות, כך גדלה אצלו התחושה הפנימית של אמון וביטחון בחיים.

המגע הנו מגע מלמד, אוהב, תומך, עצמתי אך עדין ויכול להיות בשימוש בסוגי אנרגיה שונים.

 

טיפול טנטרה OnLine

טיפול און ליין ON-LINE הנו טיפול הנעשה מרחוק, בדרך כלל בשימוש דרך הטלפון, סקייפ, מסנג’ר או תוכנה אחרת שמתאימה לשני המתקשרים.

דרך טיפול זה אפשר לקבל את כל האימון: יעוץ, הדרכה, לימוד, עבודה אנרגטית, דמיון מודרך, נשימות ועוד. נוחות טיפולים אלו נובעת מזמינותם הגבוהה. עצם יכולת המטופל להיות בביתו או בכל מקום שיבחר, יכול ליצור ליווי קבוע וזמין, בשעות מתואמות מראש או לפגוש מטפלים הרחוקים ממנו פיזית ולקבל את התדר הספציפי שהוא צריך מהם.

טיפול זה הנו בעצם כמו טיפול ללא מגע ובתוכו ניתן לעבוד על כל מגוון הנושאים וללמוד את כל הכלים הרלוונטיים לאדם לחיי היום יום או לעבוד על אתגר מסוים לפי הצורך.

 

ריברסינג וביו אנרגיה

ריברסינג וביו אנרגיה הן שתי שיטות טיפול עצמתיות במיוחד, העוזרות לפתוח את ה”שריון” הרגשי והפיזי שלנו.

הריברסינג הינה טכניקת נשימות מחוברות בעלת השפעה עמוקה.

בריברסינג מתרגלים נשימה טבעית בצורה מסוימת, שמעצימה את אנרגיית החיים בגוף ועוזרת להיכנס לעומקי תת המודע שלנו ולשחרר משם פגיעות, טראומות, חוויות קשות, רגשות  מודחקים דיכאונות, מצבי חוסר אמון, ושכאלה.

השיטה השנייה – ביו אנרגיה, משלבת  טכניקות נשימה שונות עם עבודת גוף מדויקת שמסייעת גם לפתוח את הגופנפש שלנו. יש המשלבים בין שתי השיטות יחדיו ליצירת טיפול עצמתי במיוחד.  

זוהי עבודת הכנה מעולה לעיסוי טנטרי וטוב לעבוד עם כלים אלו כדי לפתוח את ערוצי האנרגיה ולשחרר חסמים מהגוף, לפני שנכנסים לעבודה המינית.

 

עיסוי טנטרי

עיסוי טנטרי הנו עבודת עומק עם הגוף, הנשימה והקול במטרה לשחרר אנרגיה שתקועה בגוף וללמד אותה לנוע בנתיבים חדשים ומעצימים.

הוא מסייע לשחרור חסימות, פתיחת נתיבי האנרגיה, הרחבת תודעה, איזון וחיבור בין האנרגיות השונות בגוף (לב, רגש, תודעה, מין) ויכלול מגע וסוגי נשימות שונים.

ייחודו של העיסוי הטנטרי הוא בעבודתו בין היתר, עם אנרגיית המין. המטפל מתחיל בעבודה דרך כל אברי הגוף הרגילים וממשיך לעיסויים אינטימיים.

עיסוי באיברים האינטימיים מאפשר גישה לרובד נפשי נוסף כיוון שאזורים אלו בגופינו (אברי המין ופי הטבעת) הנם שערים עוצמתיים של הגוף שלנו.

אצל רוב בני האדם,  באזורים אלו יש “שריון” רגשי ופיזי לאחר שהצטברו במהלך השנים מעצורים בגין רגשות שליליים שהושלכו על איברים אלו כדוגמת: אשמה, בושה, פחד.

חסמים אלו יכולים להיווצר גם מהילדות המוקדמת שבה למדנו שיש להצניע אזורים אלו. כשלמדנו לשפוט את המגע באיברים האלו והעונג שניתן להפיק מהם.

לאחר תקופת הילדות, החינוך המיני שקיבלנו כשהתבגרנו, הגיע לעיתים מפורנוגרפיה או אנשים שגדלו על פורנוגרפיה במקום חינוך חכם אוהב וקשוב לחוויה המינית, כפי שהיה ראוי שיהיה.

עם הזמן, אזורים אלו קיבלו בעיקר עוד ועוד מגע לצורך סיפוק מיני ולא מגע אוהב. פעמים רבות לא הקשבנו לצורכיהם האמיתיים. אם בשביל לרצות אחרים ואם לצורך פורקן רגשי קצר מה שרק הגביר את הכאב שהצטבר באזור זה ומחכה לריפוי, בין היתר דרך העיסוי.