פורטל הטנטרה / עולם הטנטרה / טנטרה תרפיה / ביצים סיניות מ-א' עד ת'

ביצים סיניות מ-א' עד ת'

ביצים סיניות מאמר מאת: אחינעם מצר גור

אבן - הביצים שנקראות: ביצי יוני (או ביצי ג׳ייד  או ביצים סיניות או ביצי אהבה) הן אבנים או קריסטלים שמעוצבים בצורת ביצה. את הביצה מחדירים לנרתיק. התרגול עם הביצה הוא תרגול עתיק יומין בן יותר מ-2000 שנה. הביצים המומלצות למתחילות- הן מאבן ג׳ייד, רוז קוורז או אובסידיאן.

בחירה והקשבה - את בוחרת מה נכנס לגופך! מעבר להמלצות שאת קוראת כאן או במקום אחר תבחרי את האבן שאת מרגישה שהכי מתאימה לך. כשאת מתרגלת עם הביצה תעשי זאת רק כשאת מרגישה שאת באמת רוצה ובוחרת.  כך תוכלי להרחיב את הבחירה וההקשבה לעצמך גם לגבי כל דבר אחר שנכנס לגופך.

גודל - הגודל כן קובע. הביצים קימות בארבעה גדלים שונים: S, M, L, EX(20X30 מ"מ עד 40X50 מ"מ). בדרך כלל מומלץ להתחיל בשתי המידות הגדולות. ככל שמתרגלים עם הביצה הרגישות בנרתיק גדלה ואז גם אפשר להרגיש את הביצים  הקטנות יותר. בכל אופן, התרגול יעיל גם אם את לא מרגישה את הביצה בכלל.

דרך - התרגול עם הביצה מצריך סבלנות והתמקדות בדרך ופחות בתוצאות. התרגול עם הביצה הוא דרך לטפח את האנרגיה המינית הנקבית שהיא רחבה, עמוקה ומגוונת, היא אינה ממוקדת מטרה כמו האנרגיה הזכרית, והיא צריכה זמן.

התרגול - תרגול פשוט והתחלתי שתוכלי כבר לעשות: תכיני לך מרחב ללא הפרעות.

מוזיקה, נרות, וכל מה שעושה לך טוב. תתחילי קודם עם כמה נשימות עמוקות (ראי ערך -מדיטציה בהמשך), תמשיכי בעיסוי נעים (ראי בהמשך) ותחממי את הביצה תוך כדי. תחזיקי את הביצה, את יכולה לנשוף עליה ולהתכוונן למה שאת רוצה לקדם בחייך. תשכבי על הגב, תמקמי את הביצה בפתח הנרתיק בעדינות ותשאלי שוב אם אכן זה מתאים לך עכשיו. אם כן, תתחילי בנשימות שבהן את מכווצת את הפה כאילו שאת שותה משהו בקש ושואבת את האוויר פנימה ויחד איתו את רצפת האגן (כאילו שאת מתאפקת לא להשתין). תראי שהנשימות האלה לאט לאט כמו מושכות את הביצה פנימה. אם לא, תתני לה עזרה קטנה. בשאיפה תכווצי ותימשכי פנימה את רצפת האגן וכשאת נושפת תרפי ותשחררי. בתרגול עם הביצה כמו בכל דבר וביחוד במיניות יש חשיבות רבה לשחרור ולאיזון בין הכיווץ והשחרור. את יכולה גם לשחק עם האגן תוך כדי התרגול: לגלגל אותו למעלה ולהוריד, או להעלות למעלה כמו בחצי גשר.

ווסת - בזמן ווסת אל תתרגלי עם הביצה. נשים רבות מדווחות על הקלה בימי הווסת עצמה ובימים שלפני הווסת בעקבות התרגול עם הביצה בשאר ימי החודש. עם המנופאוזה התרגול עם הביצה יכול לעזור מאוד לסימפטומים של הפסקת הווסת.

זמן - זמן התרגול יכול להיות אפילו חמש דקות ביום. אם שרירי הנרתיק ורצפת האגן שלך חלשים ואת מתקשה להחזיק  את הביצה, תוכלי לישון אתה ובזמן השינה שרירי הנרתיק מניעים אותה ומתחזקים. בסוף התרגול השאירי זמן שנקרא זמן יין (Yin). זמן  של  מנוחה קלה ונעימה ללא מטרה. את יכולה בזמן הזה לשים יד אחת על הלב ויד שניה על הבטן התחתונה ולדמיין סימן של אין סוף מוזהב נע מסביבם.

חוט - ישנם שני סוגים של ביצים. כאלו עם חור שדרכו אפשר להשחיל חוט וכאלו בלי חור. אם את מתחילה תרצי כנראה ביצה עם חור שתוכלי לקשור לה חוט ולהוציא אותה מתי כרצונך. כמו כן, יש תרגולים שאפשר לעשות רק עם חוט. באיזה חוט להשתמש? עדיף להשתמש בחוט חד פעמי שאפשר לזרוק אחרי כל תרגול. אפשר להשתמש בחוט דנטלי ללא ווקס טעם וריח, או חוט דייגים, או חוט כותנה. ובאשר לפחד שהביצה תלך לאיבוד או תתקע: הנרתיק הוא מערכת סגורה והביצה לא יכולה ללכת לאיבוד בו. גם אם היא 'נתקעת' או שהחוט נפרם, אל דאגה היא יוצאת כשהיא מסיימת את עבודתה, או כשתשתעלי במכוון. והכי חשוב לא להילחץ ולהרפות כי כאשר את נלחצת שרירי הנרתיק מתכווצים והביצה תתקשה לצאת.

טאו - הטאו, הדרך, תורת חיים סינית עתיקה שבה התפתח גם התרגול עם הביצה שנשמר בסוד במהלך השנים. מנטאק צ'יה הקים בתאילנד מרכז של הטאו המרפא והוא מנגיש לעולם המערבי, כבר כמה עשרות שנים, את סודות האימון הטאואיסטי ומפתח אותו. למנטאק צ'יה עשרות ספרים באנגלית וחלקם תורגמו גם לעברית. המהות של התרגול הטאואיסטי: 1. שימור ואיזון האנרגיה בגוף שלנו דרך התמרת רגשות. 2. חידוש והגדלה של כוח החיים שלנו באמצעות טיפוח האנרגיה המינית.

יוני - איבר המין הנקבי נקרא בסנסקריט: יוני ומשמעותו המילולית: מרחב מקודש.

כאב - אם את מרגישה כאב בזמן התרגול, תוציאי את הביצה לאט ובעדינות. תנוחי ותמשיכי לתרגל שוב ביום אחר.

לנשום - נשימה היא אחד מהמפתחות של האנרגיה המינית יחד עם שני חבריה- הקול והתנועה. תנסי לנשום במלאות ובעומק כשאת מתרגלת ולהיות קשובה ככל הניתן לנשימה שלך, ברוך ובלי מאמץ. תוסיפי גם קול ותתבונני מה ההשפעה שלו, תוסיפי תנועה עדינה ותתבונני איך היא משפיעה.

מדיטציה - התרגול עם הביצה הוא תרגול רחב לחיים של חיוניות, יצירה, בריאות, חושיות, חיוביות ונוכחות כאן ועכשיו. מדיטציה תומכת ונתמכת על ידי התרגול עם הביצה. המדיטציות המסורתיות מהמסורת הטאואיסטית שמתחילים איתם את התרגול הן: המעגל המיקרוקוסמי, החיוך הפנימי או ששת הצלילים המרפאים. את יכולה לעשות מדיטציה אחרת שאהובה עליך לפני התרגול.

ניקוי -  לפני השימוש הראשון תנקי את הביצה לפי ההוראות המתאימות לאבן שקנית. יש אבנים שאפשר לחמם ויש כאלה שנשברות בחום, את יכולה להשרות אותה בקערת מים עם מלח ים או לשטוף בסבון (ללא SLS). לאחר הניקוי הפיזי אפשר לעשות ניקוי או הטענה אנרגטית (בירח מלא, באדמה, עם כוונה, עם מרווה וכד'). לאחר השימוש יש לשטוף את הביצה היטב במים עם סבון עדין. התרגול עם הביצה מעורר את האנרגיה המינית שמניעה תהליך של ניקוי אנרגטי. אולי תחווי תופעות דומות לתהליכי ניקוי תזונתי, או ניקוי רגשי. היי קשובה למה שאת מרגישה וחשה ותאפשרי לך זמן למיצוי התהליכים הללו.

סיום -  כשאת מסיימת את התרגול תשכבי לרגע קצר או ארוך. תשימי יד אחת על הבטן התחתונה ויד שניה על הלב. את יכולה לדמיין/להרגיש את האנרגיה שנוצרה בתרגול נאספת מאחורי הטבור במרכז שלך ונשארת שם לשימושך בעת הצורך.

עיסוי - לפני שאת מחדירה את הביצה עדיף לעשות לעצמך עיסוי קל. בהתחלה בכל הגוף ולאחר מכן להגיע לאזורים 'אסטרטגיים' שפותחים ומעלים את האנרגיה המינית. (עיסוי שדיים מאוד חשוב, בטן, גבעת ונוס, פנים הירך, סקרום) בסיום המסאג' שוב תנוחי עם יד אחת על הלב והשנייה על הבטן התחתונה או היוני ותחייכי. אחרי התרגול את יכולה להניח את הידיים שלך בכל מקום שאת מרגישה כאב או שאת רוצה להביא אליו אנרגיה של ריפוי.

פתרונות קסם - הביצה מתאימה לנשים שמתמודדות עם אתגרים מגוונים. אין כמעט אישה שהביצה לא יכולה לתרום לה. הנשים היחידות שהביצה לא מתאימה להן הן אלו שמצפות לפתרונות קסם ללא השקעה. עם זאת יש בכל זאת קסם שיכול להתרחש עם הביצה.

 צ'י -  אנרגית החיים בשפה הסינית. תרגול שמשתמש באנרגיה המינית כמו התרגול עם הביצה הוא הדרך היחידה לפי המסורת הטאואיסטית להעצים ולחדש את אנרגית החיים, הצ'י בגופינו.

קור - הביצה עשויה מאבן ולכן גם קרה. תחממי אותה בעדינות לפני התרגול. בין ידיך, עם הבל פיך, בין שדייך או מתחת לכרית שתהיה לך חמה ונעימה.

רציפות - כמה זמן אפשר ורצוי להיות עם הביצה? זה תלוי בהרגשתך. אם את מרגישה שהתרגול מאוד עוצמתי עבורך תתרגלי זמן קצר ותקפידי לפני ואחרי לתת לעצמך זמן של נשימה, מרכוז וקרקוע. אם את מרגישה שטוב לך ונעים לך להיות עם הביצה ואת יכולה גם לעמוד וללכת אתה. את יכולה לשאת אותה במשך היום או לישון אתה לפי הרגשתך.

שמן - את יכולה להשתמש לעיסוי הגוף בשמן זרעי ענבים או כל שמן אחר שנעים לך. אם יש צורך בנוזל סיכוך להחדרת הביצה אפשר להשתמש בשמן קוקוס שמזין את העור בנרתיק. (אם את לא אוהבת שמן קוקוס את יכולה להשתמש בשמן המפ וגם שמן זרעי ענבים יכול להתאים אך הוא פחות טיפולי)

תועלת - לתרגול עם הביצה תרומה ותועלת כמעט בכל תחום בחיים ובאופן כללי היא מקדמת מעבר מדגש על יופי ומראה חיצוני לקרינה של זוהר וחיוניות פנימיים. כמה דוגמאות לתועלת אפשרית מתרגול עם הביצה: בריאות האגן, בריאות הנרתיק, חיבור לפוטנציאל עונג רחב וגדול יותר, הגברת החושיות וההנאה ואורגזמיות עמוקה יותר, ריפוי פצעים מהעבר, שיקום הנרתיק לאחר לידה, ריפוי יובש והידקקות של העור בנרתיק כתוצאה משינויים הורמונליים במחצית השנייה של החיים, ריפוי מדלקות בשלפוחית ופטריות כרוניות, מניעה של צניחה, עזרה בהתמודדות עם ענייני אוכל ואכילה, החזרת התשוקה והכרות עם עצמך וגופך, ועוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *